Kasdieniai skaitiniai


Knyga ar skaitalas? - 2022.06.10

​​


Perskaityk: 2 Timotiejui 3, 14-17 „Jis tarė man: „Žmogau, ką tik ten randi, tą valgyk! Suvalgyk šį ritinį, eik ir kalbėk Izraelio namams! Atvėriau savo burną, o jis man davė šį ritinį suvalgyti sakydamas: „Maitinkis šiuo ritiniu, kurį tau duodu, ir pripildyk juo savo skrandį“. Aš valgiau, ir mano burnoje jis tapo saldus tartum medus.“ (Ez 3, 1-3) 

​ Tiesiog stebėtina, kaip vos kelios valandos, praleistos su reikiamu žmogumi, gali padaryti milžinišką įtaką ir keisti mūsų mąstymą. Kartą man teko privilegija pabūti A. V Tozerio (A. W. Tozer) vairuotoju, tad galėjau su juo praleisti net keletą valandų. Jis jau buvo padaręs man įtaką savo knygomis ir straipsniais. Įspūdį man darė jo platus akiratis ir krikščioniškos klasikos išmanymas, todėl, pasitaikius pirmai progai, pasiteiravau apie jo skaitymo įpročius ir knygas, kurios padarė jam didžiausią įtaką. Didelei mano nuostabai jis pasakė: „Patarčiau neskaityti gerų knygų. Tam visiškai nėra laiko. Net ir geriausias knygas ne visas spėsi perskaityti, todėl nešvaistyk laiko tik geroms.“ Tas žmogus kalbėjo su tokiu užsidegimu, su tokiu tikrumu. „Prisiskaitęs žmogus labai skiriasi nuo apsiskaičiusio. Aš mieliau būčiau apsiskaitęs, nei prisiskaitęs. Kaip tik dėl to dažnai renkuosi kelis kartus perskaityti seną, gerą darbą nei kokį nors naują. Jei knyga išties puiki, ją verta skaityti daugiau nei vieną kartą.“ Nuo ano mūsų pokalbio prabėgo kelios dešimtys metų, bet to nediduko, gležno žmogaus išmintį prisimenu lig šiolei. Iš tikrųjų neįmanoma perskaityti net ir visų geriausių knygų, ką jau ten kalbėti apie kitas. Ir skaičius knygų, į kurias galime iš tikrųjų įsigilinti, nėra labai didelis. Todėl labai svarbu, kokią knygą paimame į rankas. Būna, kad populiarios knygos nepadaro tiek įspūdžio, kaip tikėtasi, o klasiką norisi atsiversti ne vieną kartą. Svarbiausia ne kiekybė, o tiesa, kurią įgyjame per suvokimą.

​​​© Iš This Day with the Master: 365 Daily Meditations, Dennis F.Kinlaw, Published by arrangement with The Zondervan Corporation L.L.C., a division of HarperCollins Christian Publishing, Inc. Vertė R. Rušinskienė. Naudojama turint leidimą. Visos teisės saugomos. Baigiamosios maldos autorius: R.P.  ​ 

​ 


​ 
 
  algimantasjuoz@gmail.com
   +370 682 19030
   I-V 9:00-17:00
© PigiosSvetaines.lt